Diecezjalny Marsz dla życia i rodziny - Bytom 10.06.2018

Diecezjalny Bytomski Marsz rozpoczyna się Mszą św. w Kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 15.00 (kościół na bytomskim rynku). O godz. 16.00 nastąpi uformowanie marszu przed kościołem i wymarsz. Finał o godz. 16.30 w muszli koncertowej w Parku miejskim. W tym roku w ponad 150 polskich miastach organizowany jest taki Marsz.

W 2018 r. hasło przewodnie Marszów brzmi „Polska rodziną silna!”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury, edukacji, mediów i Kościoła. Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny są płaszczyzną budowania narodowej solidarności wokół tych zadań do realizacji których zachęcał nas Jan Paweł II.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

1 % dla naszej Parafii - Podziękowanie

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” Albert Schweitzer

Kończy się czas rozliczenia swoich dochodów z Urzędem Skarbowym za rok 2017.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przekazując swój 1% podatku na rzecz naszej Parafii wsparli w ten sposób jej działania charytatywne.

Dziękuję za to dobro, które uzbierane, jak ziarno do ziarnka, może być wkładem każdego z Was w dobro czynione względem naszych bliźnich.