ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłat na poszczególne pielgrzymki dokonujemy podczas zapisów!!!

► PIELGRZYMKI / WYJAZDY, KTÓRE SIĘ ODBYŁY W 2020:

OCHOTNICA I SŁOWACJA

Ferie zimowe 12 – 15 stycznia 2020r.  - Ochotnica z wyjazdami na Słowację – Sanktuarium w Lewoczy oraz Termy Słowackie.

Dzień pierwszy niedziela 12.01.2020r. – Wyjazd z Helenki o g. 9.00. Przyjazd w godzinach popołudniowych do Ochotnicy – zakwaterowanie, obiad, wieczorem kulig i pieczenie kiełbasek.

Dzień drugi poniedziałek 13.01.2020r. – śniadanie, całodzienny wyjazd na Słowację do Sanktuarium Lewoczy. Powrót na obiadokolację.

Dzień trzeci wtorek 14.01.2020r. – śniadanie, wyjazd do Łopusznej i Zakopanego. Msza św. w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Wieczorem obiadokolacja i regionalna kolacja przy muzyce góralskiej na żywo.

Dzień czwarty środa 15.01.2020r. – śniadanie, wyjazd do Szaflar – baseny termalne. Msza św. w Sanktuarium w Ludźmierzu. W drodze powrotnej ciepła obiadokolacja. Powrót późnym wieczorem.

Koszt 600 zł od osoby. W cenie: przejazd autokarem, 3 noclegi, posiłki, uroczysta kolacja regionalna z napojami i muzyką góralską na żywo, wszystkie bilety wstępów, kulig, wstęp na baseny termalne.

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

Szopki Bożonarodzeniowe 25 stycznia 2020r. (sobota)

Sanktuarium MB Łaskawej Księżnej Wieliczki w Wieliczce, Niegowić

29.02.2020 r. (sobota) - Sanktuarium M.B. Łaskawej Księżnej Wieliczki w Wieliczce, Niegowić – par. N.M.P. – pierwsza placówka ks. Karola Wojtyły, Pasja – Wyższe Seminarium Duchowne OO. Salezjanie. Przejazd, bilet wstępu na pasję, polowy obiad – 80 zł.

Parafialne rekolekcje w Kokoszycach

08 – 10.06.2020 r. (poniedziałek – środa) – Trzydniowe parafialne rekolekcje Dom Rekolekcyjny – Kokoszyce. Przejazd, pobyt (2 noclegi, 3 posiłki dziennie, rekolekcje prowadzi ks. prof. Janusz Wilk – rekolekcjonista Archidiecezjalny) – 240 zł.

Jasna Góra

Częstochowa – Apel Jasnogórski, 25 czerwca (czwartek)godz. 18.00. Koszt: 25 zł.

Skarżysko Kamienna, Św. Krzyż, Sandomierz

Jędrzejów – Skarżysko Kamienna – Wąchock – św. Krzyż – Kałków Godów – Sandomierz 27 – 29 czerwca – przejazd, wszystkie bilety wstępu, rejs statkiem, wyżywienie, noclegi. Koszt: 450 zł.

Skrzatusz, Szczecinek, Koszalin, Wałcz i okolice

PIELGRZYMKO – WAKACJE 2020 wyjazd rano 6 lipca powrót nocą 11 na 12 lipca – Skrzatusz – Wałcz – Szczecinek – Koszalin – Mielno – Chojnice. Koszt: 1.100 zł. (przejazd autobusem, noclegi, wyżywienie, wszystkie bilety wstępu, rejs statkiem).

Kromeż – Czechy

Kromeż – Czechy, 13 lipca – całodzienny wyjazd do Republiki Czeskiej, posiłek. Koszt: około 90 zł. w zależności od ceny biletów do ogrodów.

Śląsk też może być piękny - cz. II

Piękny Śląsk – Rudy (przejazd koleją wąskotorową) – Walce, 30 lipca. Koszt: 100 zł (bilety wstępu, przejazd autobusem, śląski obiad, śląski kołocz, przejazd kolejką wąskotorową).

Prudnik, Głuchołazy – Biskupów, Sanktuarium Zlote Hory

Prudnik Las – miejsce internowania Sł. Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Głuchołazy – Biskupów (Klasztor OO. Benedyktynów) – Sanktuarium Zlote Hory polowy obiad. 15 sierpnia. Koszt: 90 zł.

Licheń [Noc pokuty i pojednania w Turzy Śl.-ODWOŁANA!]

Noc pokuty i pojednania w Turzy Śl. 29/30.08.2020 r. Wyjazd wieczorno – nocny (sob/nd). Koszt: 30 zł.

Pielgrzymka na noc pokuty do Turzy Śląskiej zostaje odwołana, w zamian zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Lichenia w dniach 29 – 30 sierpnia. Koszt przejazdu, noclegu, wyżywienia oraz biletów wstępu i rejsu statkiem to 230 zł. Zapisy w zakrystii.

Bielsko Biała i okolice

26 września 2020 (sobota) BIELSKO BIAŁA i OKOLICE.

• Koszt 110 zł.

W cenie: przejazd autokarem, wjazd kolejką na Szyndzielnię, zwiedzanie z przewodnikiem miasta – m.in. Katedra św. Mikołaja, kościół św. Stanisława, Stary Rynek, dworzec kolejowy, ulica 3 maja, ciepła obiadokolacja.