ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłat na poszczególne pielgrzymki dokonujemy podczas zapisów!!!

► ZAPLANOWANE PIELGRZYMKI / WYJAZDY 2022:

Broniszewice i Ostrów Wielkopolski [11 czerwca 2022]

WAŻNA INFORMACJA! Ze względu na prośbę Sióstr z Broniszewic wyjazd został przeniesiony z 28 maja na 11 czerwca!!!

Nawiedzimy słynny DOM CHŁOPAKÓW prowadzony przez jeszcze słynniejsze Siostry Dominikanki (słynne jako PINGWINY) ► domchlopakow.pl. Wyjazd o g. 5.00 rano (do pokonania w jedną stronę mamy ponad 300 km) po drodze zatrzymamy się w Oleśnie na zakupy w OSM (by zakupić m.in. śmietankówkę oleską). Do Broniszewic dotrzemy około 10.30 – spotkamy się z siostrami, chłopakami tam przebywającymi i przeuroczymi psami terapeutami. Następnie w planie jest Eucharystia, polowy obiad, a w drodze powrotnej krótkie zwiedzanie Ostrowa Wielkopolskiego. Koszt 100 zł.

Rekolekcje parafialne – Kokoszyce [13-15 czerwca 2022]

Tradycyjnie rekolekcje poprowadzi ks. prof. Janusz Wilk. Koszt trzydniowego pobytu, pełnego wyżywienia oraz transportu to 280 zł.

Wiedeń – Mariazell (Austria) [17-19 czerwca 2022]

[Brak wolnych miejsc]

Wiedeń i Sanktuarium Maryjne Mariazell. Godzina wyjazdu dnia 17.06 zostanie podana w ogłoszeniach tydzień wcześniej (najprawdopodobniej 5.00). W pierwszym dniu zwiedzimy z przewodnikiem Wiedeń, a Mszę św. odprawimy na wiedeńskim Kahlenbergu. W sobotę udamy się na jednodniowy wyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Mariazell, gdzie będziemy mieli do dyspozycji cały dzień na nawiedzenie i modlitwę w tym miejscu. Ostatni dzień pobytu (niedziela 19.06) to czas na zwiedzanie Wiednia w tym wizytę w ogrodach i pałacu Schönbrunn. Powrót do Polski w niedzielę w godzinach wieczornych. W cenie są zawarte: noclegi, śniadania, obiadokolacje, przewodnicy, ubezpieczenie, przejazd autokarem oraz wszystkie bilety wstępów do obiektów.

Osoby, które zapisały się na wyjazd na pielgrzymkę do Mariazell proszone są o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł do 16 maja w zakrystii. Pozostała kwota, około 400 zł, płatna w czerwcu.

Śląsk jest piękny - Pustynia Błędowska [2 lipca 2022]

"Śląsk jest piękny" - w planie m.in. pobyt na Pustyni Błędowskiej oraz w okolicznych sanktuariach – szczegóły zostaną podane w czerwcu.

Wyspa Sobieszewska – Gdańsk [18-25 lipca 2022]

[Brak wolnych miejsc. Zapisy na listę rezerwową]

Pielgrzymko – wakacje – GDAŃSK i okolice [18 – 25 lipca 2022]. Koszt pielgrzymki 1.300 zł. W programie m.in. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Krynica Morska, rejsy statkiem, pełne wyżywienie - 3 posiłki dziennie, bilety wstępu, przewodnicy). Zaliczka w kwocie 300 zł do wpłaty w zakrystii do końca kwietnia. Pozostała należność do uregulowania do końca czerwca.

Mazury – od strony Gietrzwałdu [11-16 sierpnia 2022]

Pielgrzymko – wakacje – GIETRZWAŁD I MAZURY i okolice [11 – 16 sierpnia 2022] Koszt pielgrzymki około 1.000 zł. (w programie m.in. Gietrzwałd, Braniewo, Pieniężno, Olsztyn, bilety wstępu, przewodnicy, rejs statkiem). Zaliczka w kwocie 200 zł. do wpłaty w zakrystii do końca kwietnia. Pozostała należność do uregulowania do końca lipca.

Chorwacja – Bośnia [18-25 września 2022]

Szczegóły wkrótce. W zakrystii można już rezerwować miejsca.

► PIELGRZYMKI / WYJAZDY KTÓRE SIĘ ODBYŁY W 2022:

Szlakiem najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych [22 stycznia 2022]

Zabrze, Chorzów, Bieruń, Kobiór, Jastrzębie. Koszt 70 zł (w cenie: przejazd autokarem, obiadokolacja, grzaniec).

Apel Jasnogórski [23 stycznia 2022]

Częstochowa - Jasna Góra. Wyjazd o godz. 18.00 z przystanku Helenka Elzab. Koszt 25 zł.

Ochotnica [13-16 lutego 2022]

Kraków - Łagiewniki, Ochotnica i okolice, Wadowice. W cenie: Przejazd autokarem, wyżywienie, termy, zabawa taneczna przy muzyce góralskiej.

Jasna Góra [10 kwietnia 2022]

10 kwietnia (niedziela palmowa) g. 17.00 wyjazd na JASNĄ GÓRĘ – DROGA KRZYŻOWA na Wałach oraz APEL JASNOGÓRSKI.

Koszt: 25 zł.

Miechów - Smardzowice - Ojców [23 kwietnia 2022]

23 kwietnia (sobota) całodzienny wyjazd pielgrzymkowy: MIECHÓW (Bazylika Grobu Pańskiego) – SMARDZOWICE (Sanktuarium M.B. Smardzowickiej) – OJCÓW (Kaplica św. Józefa na wodzie). W cenie także obiadokolacja.

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

Kodeń [30 kwietnia - 2 maja 2022] ważna aktualizacja!

W związku z niemożliwością organizacji pielgrzymki do Kodnia [30.04 – 2.05.2022] (strefa miejscowości objęta jest dalej stanem wyjątkowym) proponujemy w zamian, w tym samym czasie, pielgrzymkę do Sanktuarium w Loretto koło Warszawy. W programie: Loretto, Laski – ośrodek dla niewidomych, Warszawa i okolice. Koszt 3 dniowego wyjazdu to 510 zł. W cenie: przejazd autokarem, pełne wyżywienie, noclegi, przewodnicy, bilety wstępu, rejs statkiem po Wiśle. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii do 15 kwietnia.