ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMI SZLAK

"Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani, do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań" - św. Papież Jan Paweł II.

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych pielgrzymkach organizowanych pod przewodem św. Jakuba Apostoła – patrona pielgrzymujących. W tym miejscu prezentowane będą propozycje pielgrzymkowe, które pragniemy zorganizować w najbliższym czasie oraz relacje z poszczególnych "wypraw" grupy pielgrzymkowej. Zdjęcia z pielgrzymek dostępne będą na naszej stronie parafialnej w dziale galeria. Zapraszamy zatem na pielgrzymi szlak.

 

Opiekun grupy - ks. Grzegorz Rajs.

Kontakt pocztą elektroniczną: silesia.uni.opolensis@interia.pl

ZAPISY W ZAKRYSTII.

Wpłat na poszczególne pielgrzymki dokonujemy podczas zapisów!!!

► PIELGRZYMKI / WYJAZDY KTÓRE SIĘ ODBYŁY W 2022:

Szlakiem najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych [22 stycznia 2022]

Zabrze, Chorzów, Bieruń, Kobiór, Jastrzębie. Koszt 70 zł (w cenie: przejazd autokarem, obiadokolacja, grzaniec).

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

Apel Jasnogórski [23 stycznia 2022]

Częstochowa - Jasna Góra. Wyjazd o godz. 18.00 z przystanku Helenka Elzab. Koszt 25 zł.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

Ochotnica [13-16 lutego 2022]

Kraków - Łagiewniki, Ochotnica i okolice, Wadowice. W cenie: Przejazd autokarem, wyżywienie, termy, zabawa taneczna przy muzyce góralskiej.

 

Jasna Góra [10 kwietnia 2022]

10 kwietnia (niedziela palmowa) g. 17.00 wyjazd na JASNĄ GÓRĘ – DROGA KRZYŻOWA na Wałach oraz APEL JASNOGÓRSKI.

Koszt: 25 zł.

Miechów - Smardzowice - Ojców [23 kwietnia 2022]

23 kwietnia (sobota) całodzienny wyjazd pielgrzymkowy: MIECHÓW (Bazylika Grobu Pańskiego) – SMARDZOWICE (Sanktuarium M.B. Smardzowickiej) – OJCÓW (Kaplica św. Józefa na wodzie). W cenie także obiadokolacja.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Kodeń [30 kwietnia - 2 maja 2022] ważna aktualizacja!

W związku z niemożliwością organizacji pielgrzymki do Kodnia [30.04 – 2.05.2022] (strefa miejscowości objęta jest dalej stanem wyjątkowym) proponujemy w zamian, w tym samym czasie, pielgrzymkę do Sanktuarium w Loretto koło Warszawy. W programie: Loretto, Laski – ośrodek dla niewidomych, Warszawa i okolice. Koszt 3 dniowego wyjazdu to 510 zł. W cenie: przejazd autokarem, pełne wyżywienie, noclegi, przewodnicy, bilety wstępu, rejs statkiem po Wiśle. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii do 15 kwietnia.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Broniszewice i Ostrów Wielkopolski [11 czerwca 2022]

Nawiedzimy słynny DOM CHŁOPAKÓW prowadzony przez jeszcze słynniejsze Siostry Dominikanki (słynne jako PINGWINY) ► domchlopakow.pl. Wyjazd o g. 5.00 rano (do pokonania w jedną stronę mamy ponad 300 km) po drodze zatrzymamy się w Oleśnie na zakupy w OSM (by zakupić m.in. śmietankówkę oleską). Do Broniszewic dotrzemy około 10.30 – spotkamy się z siostrami, chłopakami tam przebywającymi i przeuroczymi psami terapeutami. Następnie w planie jest Eucharystia, polowy obiad, a w drodze powrotnej krótkie zwiedzanie Ostrowa Wielkopolskiego. Koszt 100 zł. 

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Rekolekcje parafialne – Kokoszyce [13-15 czerwca 2022]

Tradycyjnie rekolekcje poprowadzi ks. prof. Janusz Wilk. Koszt trzydniowego pobytu, pełnego wyżywienia oraz transportu to 300 zł.

Wiedeń – Mariazell (Austria) [17-19 czerwca 2022]

Wiedeń i Sanktuarium Maryjne Mariazell. Wyjazd o godz. 6.00 z przystanku Helenka-Elzab. W pierwszym dniu zwiedzimy z przewodnikiem Wiedeń, a Mszę św. odprawimy na wiedeńskim Kahlenbergu. W sobotę udamy się na jednodniowy wyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Mariazell, gdzie będziemy mieli do dyspozycji cały dzień na nawiedzenie i modlitwę w tym miejscu. Ostatni dzień pobytu (niedziela 19.06) to czas na zwiedzanie Wiednia w tym wizytę w ogrodach i pałacu Schönbrunn. Powrót do Polski w niedzielę w godzinach wieczornych. W cenie są zawarte: noclegi, śniadania, obiadokolacje, przewodnicy, ubezpieczenie, przejazd autokarem oraz wszystkie bilety wstępów do obiektów.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Śląsk jest piękny - Pustynia Błędowska [9 lipca 2022]

"Śląsk jest piękny" - w planie m.in. pobyt na Pustyni Błędowskiej oraz w okolicznych sanktuariach.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Wyspa Sobieszewska – Gdańsk [18-25 lipca 2022]

Pielgrzymko – wakacje – GDAŃSK i okolice [18 – 25 lipca 2022]. Koszt pielgrzymki 1.400 zł. W programie m.in. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Krynica Morska, rejsy statkiem, pełne wyżywienie - 3 posiłki dziennie, bilety wstępu, przewodnicy). 

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Mazury – od strony Gietrzwałdu [11-16 sierpnia 2022]

Pielgrzymko – wakacje – GIETRZWAŁD I MAZURY i okolice [11 – 16 sierpnia 2022] Koszt pielgrzymki około 1.000 zł. (w programie m.in. Gietrzwałd, Braniewo, Pieniężno, Olsztyn, bilety wstępu, przewodnicy, rejs statkiem). Zaliczka w kwocie 200 zł. do wpłaty w zakrystii do końca kwietnia. Pozostała należność do uregulowania do końca lipca.

Ramowy plan wyjazdu Warmia i Mazury:

  • 11 sierpnia – wyjazd o g. 6.00. Około g. 13.00 przyjazd do Gietrzwałdu DOMUS MARIAE obiad, zakwaterowanie, Msza św. w kaplicy domu, kolacja, spacer z przewodnikiem po Gietrzwałdzie – historia miejsca i Sanktuarium. Dla chętnych o g. 21.00 Apel Jasnogórski w Sanktuarium.
  • 12 sierpnia – śniadanie, całodniowy wyjazd do Fromborka połączony ze zwiedzaniem miasta z przewodnikiem, koncert organowy w katedrze, zwiedzanie miasta m.in. taras dolny, rynek, wieża wodna, pałac biskupi, czas na molo – promenadzie nad zalewem. Przejazd do Braniewa spacer z przewodnikiem po mieście – Sanktuarium Krzyża Świętego w Braniewie, powrót do Gietrzwałdu – obiadokolacja.
  • 13 sierpnia – śniadanie, Msza św. w zabytkowym kościele w Sząbruku, obiad, następnie rejs statkiem Stare Jabłonki – Ostróda (2,5h), wizyta w izbie regionalnej w Gietrzwałdzie, kolacja.
  • 14 sierpnia – śniadanie, całodzienny wyjazd Stoczek Klasztorny – Eucharystia i zwiedzanie miejsca (ogrody, cela Bł. Prymasa Wyszyńskiego), obiad. Następnie przejazd do Lidzbarku Warmińskiego, Sanktuarium w Głotowie, po powrocie do Gietrzwałdu – kolacja.
  • 15 sierpnia – śniadanie, Msza św. w Bazylice w Gietrzwałdzie, obiad, Olsztyn – spacer po mieście, powrót do Domus Marie w Gietrzwałdzie – kolacja.
  • 16 sierpnia – śniadanie, Eucharystia w Gietrzwałdzie, powrót na Śląsk w godzinach wieczornych.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Śladem Świętych Krakowa [24 sierpnia 2022]

Zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce Śladem Świętych Krakowa [24 sierpnia – środa]. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu, biletów wstępu, przewodników i obiad: 100 zł.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Góra Św. Anny - Obchody Kalwaryjskie [10 września 2022]

Góra św. Anny - Obchody Kalwaryjskie z racji św. Podwyższenia Krzyża św. Koszt przejazdu i ubezpieczenia: 45 zł. Zapisy w zakrystii.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Chorwacja – Bośnia: Međugorje [18-25 września 2022]

Međugorje: Góra Objawień - Podbrdo, Kriżevać – góra powołań, uzdrowień i uwolnień, Kościół św. Jakuba; Chorwacja: Marija Bistrica, Makarska, Zadar, Primošten.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Szczegóły wyjazdu znajdują się w załączniku poniżej:

Pliki do pobrania

Łódź - zabytki i ciekawe miejsca w Łodzi [22 października 2022]

Koszt: 140zł
W cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie, zwiedzanie miasta, bilety wstępów, obiad.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

Śląsk jest piękny [12 listopada 2022]

Sanktuarium w Zbrosławicach, Wieża ciśnień w Zabrzu, Panteon Górnośląski. Koszt: 100zł.
W cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilety wstępów, śląski obiad.

 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii

 

POZNAŃ połączony z Jarmarkiem Adwentowym [9-11 grudnia 2022]

Koszt: około 580 zł.

W cenie: przejazd autokarem, dwa noclegi (pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym), pełne wyżywienie (3 posiłki), przewodnicy, wszystkie bilety do zwiedzanych obiektów.
 

Zdjęcia z wyjazdu ▶ w galerii