Kolekta na potrzeby parafii.

O godz. 16.00 Nieszpory niedzielne.

O godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie (Różaniec, Msza św.)

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

O godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 16.45.

Przyszła Niedziela – XVI Niedziela Zwykła

Kolekta na potrzeby parafii.

Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na posiłki dla ubogich przygotowywane przez nasz Caritas.

O godz. 16.00 Nieszpory niedzielne.

Ogólne

1. Przypominamy, że Ks. Biskup udziela dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. tylko dla osób starszych, z objawami infekcji i tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

2. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w naszym kościele. W okresie wakacyjnym będzie otwarty przedsionek głównego wejścia do kościoła.

3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza dziś wszystkich członków wspólnoty i czcicieli św. Franciszka na spotkanie o godz. 14.30 w salkach katechetycznych.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców dzieci I-szo komunijnych, które miały tę uroczystość w czerwcu, po odbiór zdjęć komunijnych. Zdjęcia można odebrać w salkach katechetycznych.

5. Z powodu trwającej pandemii w okresie wakacyjnym nie przewidujemy duszpasterskich odwiedzin chorych – ani przez kapłana ani przez szafarzy. Chorych nadal odwiedzamy TYLKO
    W NIEBEZPIECZEŃSTWIE ŚMIERCI.

6. Wyjazd na pielgrzymkę do Czech w poniedziałek 13 lipca o g. 7.00 z przystanku Helenka Elzab.

7. Informujemy, że planowana na październik tego roku pielgrzymka do Ziemi Świętej wskutek koronawirusa zostaje przesunięta na 2021 rok (planowany termin 10-17.10.2021). W imieniu własnym i biura podróży prosimy o pozostawienie zaliczek na ten wyjazd. Bliższe informacje zostaną podane na spotkaniu w październiku.

8. W czwartek 16.07. o godz. 19.00 w kościele św. Kamila w Zabrzu Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

9. W niedzielę 2.08. przypada tradycyjna pielgrzymka do Piekar Śl. W tym roku jednak ze względu na pandemię nie odbędzie się pielgrzymka w formie pieszej, ale odbędzie się pielgrzymka autokarowa. Ze względu na potrzebę zamówienia odpowiedniej ilości autokarów zapisy w zakrystii w niedzielę 12.07. i 19.07. Koszt przejazdu 10 zł./os. W niedzielę 26.07. zostaną podane dalsze szczegóły (godz. wyjazdu, itd.). Zapraszamy również do indywidualnego udziału w obchodach (Msza św., Różaniec, Nieszpory).

10. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym (28.06.-31.08.) funkcjonuje wg następującego porządku: w poniedziałek 16.00-17.30, wtorek 9.00-11.00, piątek 16.00-17.00.

11. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

12. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość naszej świątyni. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne.