Ważna informacja!

Przypominamy o uszczegółowieniu (podaniu dokładnej intencji)  zarezerwowanego terminu Mszy św. najpóźniej na 14 dni przed!

Wiele osób pyta o wolne intencje mszalne na jak najbliższy termin. Ze względu na to, że bardzo często brakuje wolnych miejsc jesteśmy zmuszeni odmawiać. Zdarzają się takie sytuacje, że osoby, które zarezerwowały Mszę świętą nie dokonują potwierdzenia, a inna osoba chętnie by w tym czasie intencję zamówiła. Dlatego, żeby uniknąć takich sytuacji przypominamy, że zarezerwowane w kancelarii intencje należy potwierdzić i uszczegółowić (czyli podać intencję) najpóźniej na 14 dni przed planowaną Mszą świętą. Gdy ktoś nie potwierdzi i nie uszczegółowi intencji do tego czasu, a będą inni chętni by Msza była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni wykreślić zarezerwowaną intencję. PROSIMY O ZROZUMIENIE TEJ SYTUACJI!

Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za wszelkie zamawiane intencje, za to, że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.

Intencje Mszalne 31.05.2020

NIEDZIELA – 31.V.2020 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

700

- Za + męża Emila Piksa w 9 r. śm., ++ rodziców, rodzeństwo z obu str. oraz dusze w cz. cierp.

- W int. PARAFIAN i DOBRODZIEJÓW naszej PARAFII

- Do B. Op. za wstaw. NMP Matki Kościoła z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo i zdrowie dla Wandy Brzozowskiej z ok. ur. oraz całej rodziny

1030

- Do B. Op. za wstaw. NMP Matki Kościoła z podzięk. za otrzymane łaski z ok. 55 r. ur. Danuty Kozera z prośbą o dalsze błog. B. i zdrowie dla całej rodziny

- Do B. Op. za wstaw. NMP Matki Kościoła z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o błog. B., zdrowie i szczęśliwe dzieciństwo w int. Alicji Skubisz z ok. 1 r. ur.

- Do B. Op. za wstaw. NMP Matki Kościoła z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o błog. B. i zdrowie dla Lucyny Grześkowiak z ok. 81 r. ur. oraz o błog. Boże i zdrowie dla całej rodziny

1200

- Za + mamę Janinę Dylik w 6 r. śm., + tatę Stefana Dylik, ++ z rodzin Więcek i Dylik

1700

- Za + mamę Stanisławę w 1 r. śm., ojca Stanisława 31 r. śm., + brata Mieczysława Płuska, + siostrę Anielę i szwagra Józefa Sołtys oraz dusze w cz. cierp.

Poniedziałek – 1.VI. ODPUST KU CZCI NMP MATKI KOŚCIOŁA

700

- Do B. Op. za wstaw. MB Nieust. Pomocy z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i dary Ducha św. dla Zofii, Anny, Adriana, Grzegorza, Edmunda i Anity z rodzinami oraz o wieczną radość dla zmarłych

900

- Do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii

- W int. osób chorych, starszych i samotnych w naszej Parafii

Wtorek – 2.VI.

700

- Do B. Op. za wstaw. NMP Matki Kościoła z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o błog. B., zdrowie duszy i ciała, dary Ducha św. dla Anny, Adriana, Grzegorza, Łukasza, Mateusza, Edwarda i Anity z rodzinami oraz o wieczną radość dla zmarłych

1800

- Za + Tadeusza Niejadlik w 27 r. śm., ++ z rodzin Niejadlik, Babiarz i + Grzegorza Knapik

- Babiarz

Środa – 3.VI. Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

- Bączyk

- Za + Stanisława Lewandowskiego, córkę Ewę, synową Teresę, przyjaciela Andrzeja

- Za ++ Jadwigę Parfieńczyk, męża Stanisława i syna Grzegorza od koleżanek

- Za ++ z rodzin Woronicz, Stockich, Sietejko, Bujnickich, Gojlik, Bohdziewicz i dusze w cz. cierp.

Czwartek – 4.VI. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

700

- O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

- Za + mamę Ludwikę na pamiątkę ur., ++ ojca Michała, męża Czesława, teściów Juliannę i Pawła, dziadków, szwagierki, szwagrów oraz dusze w cz. cierp.

- Za + matkę Łucję Mebs w 40 r. śm., + męża Leona Motyka

- Cichoń

Piątek – 5.VI. Wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika

- W int. czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa

- Za + Elżbietę Biernacką od Wsp. Żywego Różańca

1800

- Za + męża Bonifacego Kuterskiego na pamiątkę ur i imienin, ++ z rodzin: Kuterski – Babioch oraz dusze w cz. cierp.

- Za + Zygmunta Korbel w miesiąc po śm.

Sobota – 6.VI.

700

- Za + ojca Franciszka Szeliga, matkę Olgę, braci Ewalda i Gintra, bratanka Andrzeja, bratowe Alinę, Różę, Adelajdę i Janinę, rodziców Stefanię i Stanisława Struzik oraz wszystkich ++ z rodziny Szeliga, Struzik i dusze w cz. cierp.

- Za + Teresę Świtała od sąsiadów z ul. Wawrzyńskiej 30,32,34

1700

Msza św. zbiorowa za zmarłych:

- Za + męża Rajnolda w 7 r. śm., ++ rodziców Wincentego i Marię Bartoszek, ++ z rodziny Morawiec i dusze w cz. cierp.

- Za + męża Jerzego w 11 r. śm.

- Za + Włodzimierza Długokęckiego w miesiąc po śm.

- Za + męża Romana na pamiątkę ur., + męża Czesława, + Bogumiłę, ++ rodziców, teściów, dziadków, siostrę, 2 braci i ++ z rodziny

- Za + Jana Jasieckiego, wszystkich ++ z rodziny

NIEDZIELA – 7.VI.2020 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

700

- Za ++ zalecanych i ++ z ostatniego miesiąca: Zygmunta Korbel, Janinę Merkel, Włodzimierza Długokęckiego, Wacławę Apostel, Elżbietę Biernacką, Marię Sielawa, Marię Cuber, Piotra Suchy, Ryszarda Kubara, Różę Bernacką

- Za + męża i ojca Emila, ++ rodziców Beniamin i Siegel, ++ rodzeństwo, + chrześniaczkę Ewę, + Włodzimierza oraz ++ z pokrew. z obu str.

1030

- Za ++ rodziców Klarę i Zygmunta Szczyrba

- Za + męża Czesława Sokołowskiego w 13 r. śm., ++ rodziców, teściów, rodzeństwo, ++ z rodzin Waligóra i Tyczyńskich oraz dusze w cz. cierp.

1200

- Sulikowska

1700

- Do B. Op. za wstaw. NMP Matki Kościoła z podzięk. za dar życia i otrzymane łaski w int. Marzeny Gajda z ok. 30 r. ur. z prośbą o Boże błog., zdrowie i opiekę Matki Bożej (TD)