Ogłoszenia 27.11.2022

• Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
  • O godz. 16.00 Nieszpory niedzielne. W ramach nabożeństwa poświęcenie wieńców adwentowych.

Piątek – I piątek miesiąca

• Po porannej Mszy św. całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zakończenie o godz. 17.00 nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

Sobota - I sobota miesiąca

• Po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci MB w pierwszą sobotę miesiąca.
  • O godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przyszła Niedziela – II Niedziela Adwentu

• Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
  • Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  • Na sumie o godz. 9.00 Msza św. w intencji górników.
  • O godz. 16.00 Nieszpory niedzielne.

Ogólne

1. Przypominamy, że dziś mija termin składania zgłoszeń chęci przyjęcia duszpasterza podczas odwiedzin kolędowych. Jeśli ktoś pragnąłby przyjąć kolędę, a jeszcze nie przekazał swojego zaproszenia, może to zrobić w zakrystii do końca dnia dzisiejszego poprzez formularz wyłożony z tyłu kościoła. Formularz można również pobrać z naszej strony internetowej. Informujemy, że od jutra nie będzie już takiej możliwości, ponieważ zaczniemy układać plan kolędowy.

2. Zachęcamy wszystkich do udziału w RORATACH. Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Młodsze dzieci z lampionami gromadzą się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

3. Wszystkich dorosłych parafian (nie tylko emerytów, ale także tych którzy są zapracowani i nie mają w tygodniu sposobności) zapraszamy w sobotnie poranki na RORATY DLA DOROSŁYCH. W każdą sobotę adwentu (oprócz 24 grudnia) o godz. 7.00 będzie celebrowana Msza św. z formularza roratniego z krótkim kazaniem. Zapraszamy do uczestnictwa z lampionami lub świecami – gromadzimy się przed Mszą w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w int. powołań kapłańskich i zakonnych, a także do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi przed Mszami św.

5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza członków wspólnoty i czcicieli Matki Bożej na Adwentowy Dzień Skupienia, w sobotę 3 grudnia o godz. 10.00, pt. „Z Maryją oczekujemy na Przyjście Pana”. Poprowadzi go ks. Krzysztof Plewnia, diecezjalny Moderator Wspólnot Róż Różańcowych. Serdecznie zapraszamy. ▶ [dowiedz się więcej]

6. W okresie Adwentu i w czasie kolędowym nie będzie czwartkowego nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II.

7. Informujemy, że przedświąteczne duszpasterskie odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 17.12. Chorych i osoby starsze, które chcą skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach jej urzędowania.

8. W naszym przedświątecznym kramiku przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz parafialny na przyszły rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece bożonarodzeniowe oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.

9. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

10. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość i wystrój naszej świątyni. Zapraszamy także innych chętnych, którzy chcieliby włączyć się do troski o piękno naszego kościoła. Najbliższe sprzątanie w czwartek (1.12.) po porannej Mszy św.

11. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne oraz wpłaty dokonywane bezpośrednio przez stronę naszej parafii. Dziękujemy wszystkim wspierającym za ofiary na czekający nas remont wieży kościoła ▶ [Intencje i ofiary online]

Przypominamy o uszczegółowieniu zarezerwowanych intencji najpóźniej na 14 dni przed zaplanowaną Mszą Św. Gdy intencja do tego czasu nie zostanie potwierdzona lub uszczegółowiona, a będą inni chętni by Msza Św. była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni anulować rezerwację. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji!

Uszczegółowić intencję można bez wychodzenia z domu poprzez naszą stronę parafialną w zakładce "intencje i ofiary". Można także to zrobić telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt (osobisty lub telefoniczny) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Dziękujemy Wam za wszelkie zamawiane intencje, za to,
że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.

Jeśli masz zarezerwowaną Mszę świętą w dniach 10 - 17 grudnia, to już ostatni moment aby uszczegółowić intencję.
Przyjdź do kancelarii w godzinach jej urzędowania lub skorzystaj z naszej strony internetowej (przejdź do zakładki  Intencje i ofiary).