Ogłoszenia 18.10.2020

• Kolekta na potrzeby Misji.
  • O godz. 16.00 Nabożeństwo Różańcowe.
  • Gościmy dziś ks. Henryka Bardosza, który głosi nam dziś Słowo Boże. Przed kościołem zbiórka na rzecz wykończenia domu imienia św. Benedykta dla osób niepełnosprawnych z Katolickiego Stowarzyszenia „Modlitwa i czyn”.

• Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

Przyszła Niedziela – XXX Niedziela Zwykła

• Kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • O godz. 16.00 Nabożeństwo Różańcowe.
  • Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na posiłki dla ubogich przygotowywane przez nasz Caritas.

Ogólne

1. Dnia 15 października wprowadzono ograniczenia w funkcjonowaniu kościołów dla stref żółtej i czerwonej. Zabrze, a więc i nasza parafia znajduje się w strefie żółtej, co oznacza, że w naszym kościele jednocześnie podczas Eucharystii i innych nabożeństw może przebywać maksymalnie 200 osób. Wynika to z przepisu, który mówi, że w uroczystościach religijnych może brać udział maksymalnie 1 osoba na 4m2 w strefie żółtej. Wewnątrz kaplicy cmentarnej podczas uroczystości pogrzebowej może przebywać maksymalnie 25 osób. Bardzo prosimy o to, by dostosować się do obowiązujących zaleceń. Prosimy zajmować miejsca w kościele, w kaplicy oraz na chórze stosując dystans społeczny (nie dotyczy to członków rodzin). Przypominamy że w kościele jesteśmy zobowiązani do zasłaniania nosa i ust poprzez maseczkę lub przyłbicę. Komunię świętą bezpośrednio do ust udzielamy przy chrzcielnicy, w pozostałych miejscach na rękę. Ks. Biskup nadal udziela dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. tylko dla osób starszych, z objawami infekcji i tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

2. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.20, w sobotę o godz. 16.20, a w niedzielę o godz. 16.00.

3. Informujemy, że ze względu na panującą sytuację związaną z koronawirusem spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., które zaplanowane jest na wtorek 20 października, zostaje ODWOŁANE! O nowym terminie poinformujemy w późniejszym czasie.

4. Z uwagi na niebezpieczną sytuację epidemiczną wyjazd na Apel Jasnogórski planowany na czwartek 22 października został przesunięty na bardziej bezpieczny czas. Nowy termin zostanie ogłoszony.

5. W czwartek, 22 października o godz. 10.00 zapraszamy do włączenia się w sprzątanie naszej kaplicy pogrzebowej przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

6. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych.

7. W zakrystii można też nabyć znicze Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

8. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

9. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość i wystrój naszej świątyni i wokół kościoła. Zapraszamy także innych chętnych, którzy chcieliby włączyć się do troski o piękno naszej świątyni. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne.

Ważna informacja!

Przypominamy o uszczegółowieniu (podaniu dokładnej intencji)  zarezerwowanego terminu Mszy św. najpóźniej na 14 dni przed!

Wiele osób pyta o wolne intencje mszalne na jak najbliższy termin. Ze względu na to, że bardzo często brakuje wolnych miejsc jesteśmy zmuszeni odmawiać. Zdarzają się takie sytuacje, że osoby, które zarezerwowały Mszę świętą nie dokonują potwierdzenia, a inna osoba chętnie by w tym czasie intencję zamówiła. Dlatego, żeby uniknąć takich sytuacji przypominamy, że zarezerwowane w kancelarii intencje należy potwierdzić i uszczegółowić (czyli podać intencję) najpóźniej na 14 dni przed planowaną Mszą świętą. Gdy ktoś nie potwierdzi i nie uszczegółowi intencji do tego czasu, a będą inni chętni by Msza była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni wykreślić zarezerwowaną intencję. PROSIMY O ZROZUMIENIE TEJ SYTUACJI!

Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za wszelkie zamawiane intencje, za to, że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.