Ogłoszenia 2.08.2020

Kolekta na potrzeby parafii.

W dzisiejszą niedzielę nasza parafia pielgrzymuje do MB Piekarskiej (w Piekarach Śl. o godz. 10.30 Msza św., o godz. 14.15 różaniec, a o godz. 15.00 nieszpory pielgrzymkowe w Bazylice – z tej racji u nas nieszporów nie będzie).

Czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

Piątek

Od godz. 10.00 całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu zakończona o godz. 17.00 nabożeństwem do Mił. Bożego.

O godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 16.45.

Przyszła Niedziela – XIX Niedziela Zwykła

Kolekta na potrzeby parafii.

O godz. 16.00 Nieszpory.

Ogólne

1. Przypominamy, że Ks. Biskup udziela dyspensy od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. tylko dla osób starszych, z objawami infekcji i tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Przypominamy jednocześnie o obowiązku posiadania założonej maseczki w kościele podczas nabożeństw i Mszy św.

2. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w naszym kościele. W okresie wakacyjnym będzie otwarty przedsionek głównego wejścia do kościoła.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w int. powołań do służby w Kościele oraz spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi prze Mszami św. W piątek całodzienna adoracja rozpocznie się dopiero o godz. 10.00 po zakończeniu sprzątania kościoła.

4. W sobotę o godz. 15.30 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, która odbędzie się w salkach katechetycznych.

5. Z powodu trwającej pandemii chorych nadal odwiedzamy TYLKO W NIEBEZPIECZEŃSTWIE ŚMIERCI.

6. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym (28.06.-31.08.) funkcjonuje wg następującego porządku: w poniedziałek 16.00-17.30, wtorek 9.00-11.00, piątek 16.00-17.00.

7. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

8. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość naszej świątyni. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne.

Ważna informacja!

Przypominamy o uszczegółowieniu (podaniu dokładnej intencji)  zarezerwowanego terminu Mszy św. najpóźniej na 14 dni przed!

Wiele osób pyta o wolne intencje mszalne na jak najbliższy termin. Ze względu na to, że bardzo często brakuje wolnych miejsc jesteśmy zmuszeni odmawiać. Zdarzają się takie sytuacje, że osoby, które zarezerwowały Mszę świętą nie dokonują potwierdzenia, a inna osoba chętnie by w tym czasie intencję zamówiła. Dlatego, żeby uniknąć takich sytuacji przypominamy, że zarezerwowane w kancelarii intencje należy potwierdzić i uszczegółowić (czyli podać intencję) najpóźniej na 14 dni przed planowaną Mszą świętą. Gdy ktoś nie potwierdzi i nie uszczegółowi intencji do tego czasu, a będą inni chętni by Msza była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni wykreślić zarezerwowaną intencję. PROSIMY O ZROZUMIENIE TEJ SYTUACJI!

Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za wszelkie zamawiane intencje, za to, że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.