UWAGA! Ze względu na to, że dekret Biskupa gliwickiego został wydany w sobotę późnym popołudniem, w gazetce parafialnej w kościele, dostępne są ogłoszenia sprzed dekretu, które tym samym stają sie nieaktualne! Obowiązujące ogłoszenia dostępne są w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej poniżej!

Drodzy Parafianie! W związku z nowym dekretem Biskupa gliwickiego z dnia 30 maja 2020r. informujemy, że w naszym kościele odprawiamy Msze św. i nabożeństwa z udziałem ludu zgodnie z następującym porządkiem:

1. Zniesiony zostaje limit osób w kościele podczas zgromadzeń liturgicznych, nabożeństw, nawiedzenia i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy prywatnej. Zachowany zostaje w mocy obowiązek zachowania wszelkich środków ostrożności takich jak zakrywanie ust i nosa oraz regularne dezynfekowanie pomieszczeń. Z zachowania obowiązku zasłaniania ust i nosa zwolnieni są celebransi podczas sprawowania swojej funkcji oraz osoby wykonujące posługę lektora, kantora, psałterzysty i organisty w trakcie wykonywania swojej funkcji.

2. Ks. Biskup  z dniem 7 czerwca br., ODWOŁUJE OGÓLNĄ DYSPENSĘ zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej oraz aktualnie przebywających na jej terytorium z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej. Jednocześnie udziela dyspensy od powyższego obowiązku tylko osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.

3. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w naszym kościele. Po Mszy św. porannej ma miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 15.30. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będą się rozpoczynać Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W piątek, z racji sprzątania kościoła, adoracja Najśw. Sakramentu rozpoczyna się dopiero o godz. 10.30.

4. Powraca normalny porządek spowiedzi świętej, która będzie się odbywać w konfesjonale.

5. Chorych odwiedzamy TYLKO W NIEBEZPIECZEŃSTWIE ŚMIERCI.

6. W poniedziałek przeżywać będziemy nasz doroczny odpust ku czci NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 (Suma Odpustowa). Sumistą i kaznodzieją odpustowym będzie O. Joachim Kusz, nasz parafianin aktualnie posługujący w Opolu.

7. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w int. powołań, a także do skorzystania z sakramentu pokuty i Komunii św. wynagradzającej. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci MB w pierwszą sobotę miesiąca.

8. Informujemy, że parafialne rekolekcje w Kokoszycach w dniach od 08 do 10 czerwca b. r. odbędą się pod zaostrzonym rygorem sanitarnym (mogą w nich wziąć udział jedynie 24 osoby). Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie uczestnictwa i uiszczenie opłaty w zakrystii do przyszłej niedzieli. Koszt uczestnictwa wraz z przejazdem to 260 zł. Jeśli idzie o pozostałe pielgrzymki (w tym o te, na które wpłacono już pieniądze, a się dotychczas nie odbyły), to bliższe informacje zostały podane w dzisiejszej gazetce parafialnej.

9. Kancelaria parafialna funkcjonuje już wg zwykłego porządku (za wyjątkiem poniedziałku - Odpust). Jednak w przedsionku kancelarii może przebywać tylko 1 osoba. Przypominamy też o przestrzeganiu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz funkcjonowania naszej parafii. Za wpłaty na konto i ofiary składane do skarbony przy wejściu do kościoła.