Ogłoszenia 14-21.04.2024

• Kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek Caritas na posiłki dla ubogich.
  • O godz. 16.00 Niedziela Eucharystyczna w Parafii – adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie adoracja w ciszy, zakończenie około godz. 16.45 Litanią Eucharystyczną i modlitwą Kongresową ▶ [więcej informacji].

Czwartek – Eucharystyczny czwartek

• O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 17.45 Litanią Eucharystyczną i modlitwą Kongresową. O godz. 18.00 Msza Święta z katechezą Eucharystyczną ▶ [więcej informacji].

• O godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Światła.

Przyszła Niedziela

• Gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Śląskie Centrum Hospicyjne im. Św. Ojca Pio. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. O. Pio.
  • Kolekta na potrzeby naszej parafii.

Ogólne

1. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków wspólnoty i czcicieli św. Franciszka na spotkanie w niedzielę 14.04. o godz. 14.30 w salkach katechetycznych.
  2. We wtorek 16.04., w kaplicy Miłosierdzia Bożego, odbędzie się katecheza przyparafialna dla dzieci I-szo komunijnych. O godz. 15.30 – SP 30, Szkoła Salezjańska i dzieci z innych Szkół, o godz. 16.30 – SP 33.
  3. We wtorek 16.04. o godz. 18.45 spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla chłopców z klas pierwszych szkoły średniej.
  4. W piątek 19.04. o godz. 19.00, na plebanii, spotkanie Rady Parafialnej.
  5. Informujemy, że w sobotę 20.04. od godz. 8.30 odbędą duszpasterskie odwiedziny chorych. Osoby starsze i chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  6. Zapraszamy do wzięcia w udziału w Śląskiej Pieszej Pielgrzymce „Z buta po miłosierdzie”. Pielgrzymka rozpocznie się 01 maja w par. Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach i zakończy się 4 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Pielgrzymować można pieszo, biegowo lub duchowo. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej www.grommilosierdzie.pl
  7. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.
  8. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość i wystrój naszej świątyni. Zapraszamy także innych chętnych, którzy chcieliby włączyć się do troski o piękno naszego kościoła. Najbliższe sprzątanie w piątek 26.04. po porannej Mszy św.
  9. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne oraz wpłaty dokonywane bezpośrednio przez stronę naszej parafii. Dziękujemy wszystkim wspierającym za ofiary na remont wieży kościoła ▶ [Intencje i ofiary online].

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego w Polsce i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim (KEP, 13.03.2018 r.).

Przypominamy o uszczegółowieniu zarezerwowanych intencji z dwutygodniowym wyprzedzeniem (14 dni). Gdy intencja na 14 dni przed planowaną Mszą św. nie zostanie potwierdzona lub uszczegółowiona, a będą inni chętni by Msza Św. była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni anulować rezerwację. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji!

Uszczegółowić intencję można bez wychodzenia z domu, poprzez naszą stronę parafialną (przejdź do zakładki  Intencje i ofiary). Można także to zrobić telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt (osobisty lub telefoniczny) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Dziękujemy Wam za wszelkie zamawiane intencje, za to,
że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.