Ogłoszenia 26.03.2023

Liturgia

Niedziela

 • Kolekta na potrzeby Parafii.
 • O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Czwartek

 • Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

Piątek

 • Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, kancelarii lub poprzez stronę internetową naszej parafii. Zostaną one odczytane po Mszy św., a przed nabożeństwem.

Sobota

 • Po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci MB w pierwszą sobotę miesiąca.
 • O godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 16.45.

Przyszła Niedziela – Niedziela Palmowa

 • Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
 • O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na posiłki i śniadanie wielkanocne dla ubogich przygotowywane przez nasz Caritas.
 • Sumę niedzielną wyjątkowo rozpoczniemy o godz. 8.45. Na początku nastąpi poświęcenie palm i uroczysta procesja dookoła kościoła, a następnie dalszy ciąg liturgii.

 

Ogólne

 1. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy i udziału w Wielkopostnych Rekolekcjach Parafialnych. Rodziców prosimy także o przypilnowanie udziału dzieci w ich spotkaniach, które będą odbywać się od poniedziałku do środy w godzinach popołudniowych. Plan spotkań wywieszony jest przy wejściu do kościoła oraz znajduje się na stronie internetowej parafii ▶ [plan rekolekcji]. Zamieszczony był także tydzień temu w gazetce. W środę na mszach św. będzie zbierana ofiara dla ks. rekolekcjonisty, jako podziękowanie za posługę rekolekcyjną.

 2. Zachęcamy już w tym tygodniu do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania przed świętami. W czasie rekolekcji (od poniedziałku do środy) spowiadamy od 6.30 do 7.00 i od 17.15 do 18.00. Dalszy plan spowiedzi, który obejmuje także Wielki Tydzień, znajduje się w gazetce, gablocie oraz na stronie internetowej parafii ▶ [plan spowiedzi]

 3. W poniedziałek z racji rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 4. W sobotę 1.04. od godz. 8.30 przedświąteczne odwiedziny chorych. Osoby starsze i chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

 5. W sobotę 1.04. o godz. 15.30 nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

 6. W sobotę 1.04., w salkach katechetycznych, odbędzie się przymiarka uszytych strojów dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Terminarz przymiarek dostępny jest w zakładce "I Komunia Święta".

 7. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia o godz. 17.00 z przystanku Helenka Elzab wyjazd na Jasną Górę na Drogę Krzyżową i Apel (zwolniły się 4 miejsca na ten wyjazd – zapisy w zakrystii).

 8. Przy wyjściu z kościoła zapraszamy do parafialnego przedświątecznego kramiku, gdzie można nabyć świece i kartki wielkanocne.

 9. Wspólnota Dzieci Maryi po Mszach św. rozprowadza palemki i koszyki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność wspólnoty.

 10. Przy chrzcielnicy lub poprzez stronę parafii można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu ▶ [przekaż ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu]

 11. Rada Dzielnicy Helenka zaprasza mieszkańców na sesję podsumowującą 2022r., na którą zaproszeni są przedstawiciele władz miasta i poruszone będą następujące problematyczne tematy: zmiany w zakresie funkcjonowania transportu autobusowego i przystanków w dzielnicy, monitoring, kosze i ławki, ładowanie pojazdów elektrycznych i hałas z autostrady A1. Sesja odbędzie się w czwartek 30.03.2023r. (czwartek) od godz.18:30 do 20:30 w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 33 im. H. Jordana w Zabrzu-Helence.

 12. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej.

 13. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość i wystrój naszej świątyni. Zapraszamy także innych chętnych, którzy chcieliby włączyć się do troski o piękno naszego kościoła. Najbliższe sprzątanie w poniedziałek 3.04. o godz. 8.30.

 14. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne oraz wpłaty dokonywane bezpośrednio przez stronę naszej parafii. Szczególnie dziękujemy za ofiary na czekający nas remont wieży dzwonowej ▶ [Intencje i ofiary online]

Przypominamy o uszczegółowieniu zarezerwowanych intencji najpóźniej na 14 dni przed zaplanowaną Mszą Św. Gdy intencja do tego czasu nie zostanie potwierdzona lub uszczegółowiona, a będą inni chętni by Msza Św. była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni anulować rezerwację. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji!

Uszczegółowić intencję można bez wychodzenia z domu, poprzez naszą stronę parafialną (przejdź do zakładki  Intencje i ofiary). Można także to zrobić telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt (osobisty lub telefoniczny) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Dziękujemy Wam za wszelkie zamawiane intencje, za to,
że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.