Ogłoszenia 3-10.12.2023

Liturgia

Niedziela

 • Kolekta na potrzeby naszej parafii.
 • O godz. 16.00 Nieszpory niedzielne. W ramach nabożeństwa poświęcenie wieńców adwentowych.

Poniedziałek – wspomnienie św. Barbary

 • O godz. 9.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ górników. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 • Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 • O godz. 6.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • W godz. 12.00-13.00, w godzinie łaski, adoracja Najśw. Sakramentu.
 • Kolekta na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

Przyszła Niedziela

 • Kolekta na potrzeby naszej parafii.
 • O godz. 16.00 Nieszpory niedzielne.
 • Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

 

Ogólne

 1. Przypominamy, że dziś jest ostatni dzień, w którym można przekazać zaproszenie na odwiedziny kolędowe. Czekamy na nie do godz. 18.00 (kiedy to kończy się ostatnia Msza św. niedzielna).  W przyszłą niedzielę, w naszej gazetce, w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii, ukaże się plan kolędy ▶ [kliknij tutaj].

 2. Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach. Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. (w tym tygodniu do czwartku). Młodsze dzieci z lampionami gromadzą się w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkie dzieci na godz. 17.45 do wspólnego adwentowo-roratniego śpiewu.

 3. Natomiast wszystkich dorosłych parafian (nie tylko emerytów, ale także tych, którzy są zapracowani i nie mają w tygodniu sposobności) zapraszamy w sobotnie poranki na RORATY DLA DOROSŁYCH. W każdą sobotę adwentu o godz. 7.00 będzie celebrowana Msza św. z formularza roratniego z krótkim kazaniem. Zapraszamy do uczestnictwa z lampionami lub świecami – gromadzimy się przed Mszą w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 4. W poniedziałek 4.12. o godz. 19.00 spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla dziewczyn z klas drugich szkoły średniej, a we wtorek 5.12. o godz. 19.00 dla dziewczyn z klas pierwszych szkoły średniej.

 5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza członków wspólnoty i czcicieli Matki Bożej na Adwentowy Dzień Skupienia w sobotę 9 grudnia o godz. 10.00. Poprowadzi go ks. Kazimierz Bartosik, proboszcz par. NMP Matki Kościoła w Lisowie. Serdecznie zapraszamy.

 6. Przypominamy, że przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 9.12. Chorych i osoby starsze, które chcą skorzystać z posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach jej urzędowania.

 7. W naszym przedświątecznym kramiku przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz parafialny na przyszły rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece bożonarodzeniowe oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.

 8. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. Wspólnota Dzieci Maryi naszej parafii będzie rozprowadzała własnoręcznie wykonane pierniki świąteczne i ozdoby choinkowe. Całość dochodu zostanie przeznaczona na działalność tej Wspólnoty.

 9. W poniedziałek 4.12. Klub Seniora będzie nieczynny. Zapraszamy na spotkanie w czwartek 7.12.

 10. Polecamy lekturę czasopism religijnych m. in. Gościa Niedzielnego i gazetki parafialnej, w której m.in. informacje grupy pielgrzymkowej na temat zaplanowanych wyjazdów w roku 2024.

 11. Serdeczne podziękowania dla osób, które dbają o czystość i wystrój naszej świątyni. Zapraszamy także innych chętnych, którzy chcieliby włączyć się do troski o piękno naszego kościoła. Najbliższe sprzątanie w środę 6.12. po porannej Mszy św.

 12. „Bóg zapłać” również wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii, a także za wpłaty na konto parafialne oraz wpłaty dokonywane bezpośrednio przez stronę naszej parafii. Szczególnie dziękujemy za ofiary na czekający nas remont wieży dzwonowej ▶ [Intencje i ofiary online].

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego w Polsce i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim (KEP, 13.03.2018 r.).


Przypominamy o uszczegółowieniu zarezerwowanych intencji z dwutygodniowym wyprzedzeniem (14 dni). Gdy intencja na 14 dni przed planowaną Mszą św. nie zostanie potwierdzona lub uszczegółowiona, a będą inni chętni by Msza Św. była odprawiana w ich intencji, będziemy zmuszeni anulować rezerwację. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji!

Uszczegółowić intencję można bez wychodzenia z domu, poprzez naszą stronę parafialną (przejdź do zakładki  Intencje i ofiary). Można także to zrobić telefonicznie. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt (osobisty lub telefoniczny) w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

Dziękujemy Wam za wszelkie zamawiane intencje, za to,
że dbacie w modlitwie o Waszych bliskich żyjących oraz zmarłych.